| Transport    

 

Transport opału w obrębie woj. Śląskiego

Posiadamy bardzo rozległa flotę transportową, od pojazdów mieszczących się w wąskich bramach i przejazdach po zestawy mogące przetransportować 24 tony węgla luzem bądź paczkowanego na paletach. Transport gratis dla naszych klientów obejmuje obszar 20km od głównej siedziby w Bytomiu ul. Brzezińska 76. Dostawa w przeciągu 1-3 dni, zwykle następnego dnia.

Transport opału w obrębie całej Polski

Wysyłka kurierem na paletach bądź w workach typu bigbag, w dowolne miejsce w całym kraju. Auta realizujące dostawę zwykle wyposażone są w windy oraz wózki paletowe, kurier kontaktuje się telefonicznie w dniu dostawy węgla. Płatność przelewem lub za pobraniem.

Odbiór własnym transportem

Odbiór towaru: Bytom ul. Brzezińska 76 (pn-pt 7:00-16:30, sob: 7:00-13:30). Odbiory towaru najlepiej umówić telefonicznie, aby uniknąć oczekiwania na załadunek. Płatność gotówka lub kartą przy odbiorze.

| Składanie zamówienia    

 

Telefonicznie

Składanie zamówienia telefonicznie jest najlepszym sposobem, nasi kolsuntanci chętnie odpowiedzą na Państwa pytania – Dzięki takiemu rozwiązaniu czas realizacji jest skrócony do minimum, zamówienia w ten sposób trwa zaledwie kilka minut, w tym czasie zostaniemy poinformowani o dacie dostawy, sposobie płatności, akcyzie itp.

Poprzez formularz kontaktowy

Jest to sposób mniej wygodny oraz czasochłonny przez co czas realizacji znacznie się wydłuża – preferujemy oraz zachęcamy do składania zamówień telefonicznie.

| Rodzaje węgla    

 

Ekogroszek

Ekogroszek jest to węgiel, który powinien charakteryzować się granulacją od 5-25mm, niską zawartością siarki, popiołu oraz jak najmniejszym współczynnikiem spiekalnia tzw. rogi.

Węgiel orzech

Orzech to typ węgla kamiennego wyodrębniony przede wszystkim przez wzgląd na granulację, wahającą się w przedziale 20-80mm, co wpisuje go na listę tak zwanych węgli grubych. Jest uznawany także za węgiel, tak zwany płomienny, który charakteryzuje się długim i bardzo jasnym płomieniem przy spalaniu. Wysoka wartość opałowa sprawia, że jest to węgiel bardzo wydajny i wygodny w użytkowaniu.

| Dodatkowe informacje   

 

Rodzaj pojazdu

Dysponujemy dużą flotą pojazdów dostawczych, prosimy o poinformowanie przedstawiciela o konieczności wysłania mniejszego pojazdu, gdy pojazd będzie musiał wjeżdżać przez wąską bramę.

Akcyza

Wszystkie gospodarstwa domowe są zwolnione z podatku akcyzowego, prosimy zatem aby każdorazowo podawać pełne dane w celu wypełnienia dokumentów dostawy, aby klient nie ponosił kosztów podatku akcyzowego.

Wniesienie

Nasi kierowcy mogą pomóc w zniesieniu lub wniesieniu węgla paczkowanego odpłatnie, również w zrzuceniu węgla do okienka. Jest to szczególnie przydatne przy dostawach węgla osobom starszym.

Okres zimowy

W sezonie grzewczym z racji większego zapotrzebowania Prosimy o składanie zamówienia z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem.